Regulamin


WARUNKI OGÓLNE:

1. Sklep internetowy firmy mieszczący się na stronie internetowej www.TwojaRafa.pl umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu.
Właścicielem sklepu są Łukasz Leżuch i Aleksander Jeziorski NIP: 5732868083
2. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym www.TwojaRafa.pl są podane w złotych polskich i zawierają VAT (są cenami brutto). Na życzenie Klienta wystawiamy faktury Vat. 

SKŁADANIA I REALIZACJI ZAMÓWIEŃ:

1. Warunkiem realizacji zakupów jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia.
2. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo realizację złożonego zamówienia, sklep TwojaRafa.pl zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia - o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.
3. Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany w formularzu zamówień.
4. Klient ma prawo wyboru sposobu płatności i dostawy zgodnie z formularzem zamówienia.
5. Bezpłatna wysyłka ma miejsce gdy Klient zamówi towary na kwotę wyższą niż 300 zł (przy opcji przedpłaty). Bezpłatna wysyłka dotyczy jednej paczki o wadze do 31 kg.
6. Firma TwojaRafa.pl zastrzega sobie prawo do realizacji szczególnych zamówień do 10 dni (zazwyczaj czas realizacji zamówienia to 1-2 dni robocze).
7. Istnieje możliwość odbioru osobistego (w Częstochowie, ul. Szajnowicza Iwanowa 59) zamówionego towaru po wcześniejszym kontakcie z naszą Firmą.
8. Jeżeli cena produktu wynosi 0.00 zł oznacza to brak tego produktu i jest on wyceniany na życzenie klienta. Nie wysyłamy i nie realizujemy zamówień z ceną równą 0,00 zł lub minusową.
9. Wszystkie przesyłki (zwłaszcza z towarami delikatnymi typu świetlówki, grzałki, areometry etc.) należy otwierać w obecności kuriera i, w razie uszkodzenia towaru, spisać protokół szkody. W innym wypadku brak jest podstaw do rozpatrzenia reklamacji usługi transportwej. 

GWARANCJA I ZWROTY:

1. Towary oferowane w sklepie internetowym www.TwojaRafa.pl są objęte gwarancją producenta i dostarczane z odpowiednimi kartami gwarancyjnymi (wyłączając pokarmy, odżywki, preparaty).
2. W przypadku reklamacji należy kontaktować się ze sklepem lub z odpowiednim serwisem, o ile jego adres został podany na karcie gwarancyjnej. Podstawą wszczęcia procedury reklamacyjnej jest karta gwarancyjna, którą Klient otrzymuje wraz z zamówionym towarem, lub/i dowód zakupu oraz stan urządzenia, które powinno być dostarczone w stanie identycznym jak w chwili zakupu. Klient na własny koszt dostarcza towar do naprawy.
3. W przypadku uszkodzenia towaru dostarczonego przez kuriera podstawą reklamacji jest spisany podczas odbioru towaru protokół szkody, dowód zakupu oraz oryginał listu przewozowego.
4. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Zwrócona kwota zostanie pomniejszona o koszt wysyłki, nawet w wypadku darmowej dostawy.
5. Podstawą reklamacji zwierząt są zdjęcia. Bez wykonanych zdjęć żadna reklamacja nie będzie rozpatrywana.

WYSYŁKA

WYSYŁKA ZWIERZĄT:


1. Zwierzęta sprzedawane przez sklep TwojaRafa.pl są po kwarantannie, zdrowe i przyjmują pokarmy. Wszystkie zwierzęta skarmiamy pokarmami mrożonymi lub/i suchymi. 
2. Minimalna kwota zamówienia to 200 zł (wysyłka PKP/PKS) w samych zwierzętach. 
3. Zwierzęta wysyłamy paczką konduktorską ze stacji Częstochowa Główna lub Częstochowa Stradom. 
4. Zwierzęta można odebrać w Częstochowie. 
5. Zwierzęta są pakowane maksymalnie godzinę przed wysyłką (średnio około 30 min. przed planowanym wysłaniem). Zwierzęta umieszczane są w styroboxach, które zabezpieczają je przed zmianą temperatury jak i uszkodzeniami. Każdy termin wysyłki jest ustalany w porozumieniu z Klientem. 
6. Podstawą reklamacji zwierząt są zdjęcia. Bez wykonanych zdjęć żadna reklamacja nie będzie rozpatrywana. 

Dostępność produktów

Staramy się aby wszystkie produkty które fizycznie znajdują się w naszym sklepie były także widoczne w sklepie internetowym - i odwrotnie. Czasem może się zdarzyć że towar jest "w drodze" tj. oczekujemy przesyłki z przedmiotami których zapas się skończył. 

Faktury i paragony

Na każdy towar zakupiony w sklepie www.TwojaRafa.pl otrzymają Państwo paragon lub w na życzenie fakturę vat. Dane do faktury proszę wpisać w rubryce "dodatkowe informacje" w fomularzu zamówienia.

Koszty dostawy

Wysyłamy towar na terenie kraju :

 za pośrednictwem Poczty Polskiej - w zależności od gabarytów i wagi paczki

     - 18-22zł dla paczki nie przekraczającej 10kg

     - 24-30zł dla paczki 10-30kg

za pośrednictwem kuriera

     - 25zł dla paczki do 10kg

     - 34zł dla paczki do 30kg

Wysyłka PKP/PKS - Minimalna kwota zamówienia to 200 zł  w samych zwierzętach.

Zwierzęta wysyłamy paczką konduktorską ze stacji Częstochowa główna.

PKS - 20zł

PKP - 30złCzas realizacji zamówień

Przy każdym produkcie zaznaczony jest przybliżony termin wysyłki, który liczymy od chwili potwierdzenia zamówienia. Jeżeli zamówienie składa się z kilku produktów, to liczy się najdłuższy z terminów wysyłki. Staramy się aby paczki były nadawane do klientów w następnym dniu roboczym po złożeniu zamówienia. 
Jeżeli klient zamawia żywe zwierzęta umawiamy się indywidualnie na dogodny dla obu stron termin realizacji. Wysyłamy paczki konduktorskie PKP oraz za pośrednictwem PKS'u - przy bezpośrednim połączeniem z Częstochową.