Koralowce SPS

Koralowce SPS - Small Polyped Stony Corals - czyli małopolipowe koralowce twarde. Ich polipy osadzone są wewnątrz szkieletu wapiennego który budowany jest przez koralowce w procesie wzrostu. Należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu wapnia i magnezu oraz o stabilnej twardości węglanowej, gdyż wartości te są stale konsumowane przez rosnące koralo...

Koralowce SPS - Small Polyped Stony Corals - czyli małopolipowe koralowce twarde. Ich polipy osadzone są wewnątrz szkieletu wapiennego który budowany jest przez koralowce w procesie wzrostu. Należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu wapnia i magnezu oraz o stabilnej twardości węglanowej, gdyż wartości te są stale konsumowane przez rosnące koralowce SPS. W akwarium morskim zwykle obsadza się je w górnych partiach skały gdyż wymagają intensywnego oświetlenia i cyrkulacji. SPS'y rosną w przeróżnych formach, od zarastających skały Montipor i Poritesów  po rosnące w długie "patyki" Acropory. Koralowce SPS charakteryzują się bogatą paletą intensywnych barw które zdobią akwarium rafowe. Uznawane są za trudniejsze w hodowli od koralowców LPS i miękkich m.in. za sprawą wrażliwości na wysokie wartości azotanów (NO3) i fosforanów (PO4). Do rodziny SPS prócz wymienionych należą także : Anacropora, Enallopsammia, Isopora, Oculina, Palauastrea, Paraclavarina, Pocillopora, Psammocora, Seriatopora oraz Stylophora.

Więcej

Koralowce SPS Pozostało 14 produktów

Podkategorie

  • Szczepki SPS do 100zł
  • Koralowce SPS - sprzedane

    Kategoria ta powstała by ułatwić poruszanie się po naszym sklepie - dzięki temu w poszczególnych kategoriach znajdować się będą tylko koralowce które są aktualnie dostępne w sprzedaży. Jeżeli szukasz koralowca który jest w tej kategorii napisz do nas wiadomość - postaramy się znaleźć dla Ciebie podobny okaz. 

na stronę
Pokaż 1 - 9 z 14 produktów
Pokaż 1 - 9 z 14 produktów